Miło, że do mnie zaglądasz!

Nazywam się EWA POTOPIANEK. Jestem Coachem, certyfikowanym Trenerem SPOCO® oraz przedsiębiorcą rozwijającym swoje działalności.

Pomagam w przyspieszeniu realizacji celów. Czyli pomagam wyciągnąć jeszcze więcej z tego co jest możliwe, by w pełni wykorzystać potencjał i tworzyć biznes marzeń!

Wspieram przyszłych i działających już przedsiębiorców, także w poukładaniu tego co konieczne, by móc ruszyć z miejsca. Czyli pomagam zadbać o wyzwania, które są jak kamyk w bucie lub ciążą jak kula u nogi.

Miło, że do mnie zaglądasz!

Nazywam się EWA POTOPIANEK. Jestem Coachem, certyfikowanym Trenerem SPOCO® oraz przedsiębiorcą rozwijającym swoje działalności.

Pomagam w przyspieszeniu realizacji celów. Czyli pomagam wyciągnąć jeszcze więcej z tego co jest możliwe, by w pełni wykorzystać potencjał i tworzyć biznes marzeń!

Wspieram przyszłych i&nbspdziałających już przedsiębiorców w poukładaniu tego co konieczne, by móc ruszyć z&nbspmiejsca. Czyli pomagam zadbać o&nbspwyzwania, które są jak kamyk w&nbspbucie lub ciążą jak kula u nogi.
Nazywam się EWA POTOPIANEK. Jestem certyfikowanym Trenerem SPOCO® oraz Coachem. W Akademii SPOCO® pełnię funkcję opiekuna osób ubiegających się o Certyfikację Trenera SPOCO®. Jestem także przedsiębiorcą rozwijającym swoje 3 działalności, w obrębie których prowadzę kilkunastoosobowy zespół.

Wiem jak trudno odnaleźć się na nowej drodze. Wiem ile energii i czasu potrzeba, aby odkryć to, co lubi się robić. Dziś wiem, że aby w życiu coś się zmieniło, trzeba robić rzeczy, jakich się wcześniej nie robiło. Do tego dziś Cię serdecznie zapraszam!

Dzięki swojemu doświadczeniu biznesowemu rozumiem wyzwania osób prowadzących własną działalność oraz liderów zespołów. Jako przedsiębiorca, założyłam i prowadzę trzy firmy w Wielkiej Brytanii. W ich obrębie tworzę kilkunastoosobowy zespół. Dziś spełniam się w życiu, ale nie zawsze tak było…

Zaczynałam od szmatki i wiaderka. Wraz z rozwijającą się znajomością języka angielskiego, średnio co pół roku zmieniałam pracę. Nie wszystko jednak szło jak po maśle…

Od 2007 roku, przez długie lata zmagałam się z wyzwaniami “single” mamy. Wychodząc z toksycznego związku, przeszłam drogę od niskiego poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie, po odnalezienie odwagi oraz siły, która pozwoliła mi stanąć na własne nogi. Droga ta była pełna wyzwań, podejmowania decyzji i działań.

Dzięki temu doskonale rozumiem wyzwania życia osobistego, począwszy od tego, że wiem co to znaczy, nie mieć czasu na przeleżenie swojej choroby w łóżku; skończywszy na braku jakiejkolwiek przestrzeni, by zadać sobie pytanie: czego tak naprawdę chcę od życia i jak to osiągnąć?

Punktem zwrotnym w mojej historii był udział w programie coachingowym i odkrycie własnych wartości, misji i wizji życia. Była to wyraźna odmiana od sposobu myślenia, w którym nie zauważałam swoich możliwości.
Lekcja z tego doświadczenia jest dla mnie bezcenną inspiracją do dziś. Jest drogowskazem, którym się kieruję prowadząc swoje obecne działalności. Już nie staję na rzęsach, by dogodzić każdemu; nie pracuję do rana, nie biorę na siebie więcej niż chcę…

Dziś świadomie dążę do dbania o balans w życiu, a zarwane nocki jak są, to są zaplanowane. Zmieniłam też swoje podejście do swojej pracy; z “Zosi Samosi” stałam się liderem delegującym zadania oraz korzystającym z różnych form wsparcia. Zrozumiałam, że w biznesie nie chodzi o to, by wszystko robić samemu, lecz o to, by budować relacje, a za tym idzie kompetentny i zaangażowany zespół.
Wszystko zaczęło się od krótkiego telefonu, zakończonego pytaniem: jesteś zainteresowana? Tak właśnie rozpoczyna się moja współpraca EI SPOCO®, która trwa do dziś. Na własnej skórze poznałam metodologię SPOCO®. Dziś się uśmiecham na myśl o tym, że gdybym skorzystał ze SPOCO® w 2009, kiedy to rozkręcałam swoją pierwszą działalność, to pewnie ta firma istniałaby do dziś. Metodologia ta mówi o tym, że na sukces składa się inwestycja w ludzi, organizację, społeczność i ofertę. Świetnie poszerza perspektywę na harmonijny rozwój biznesu i zadbanie o balans w życiu. Od 2013 roku rozpoczęła się moja SPOCO® przygoda!
Coaching poznałam na własnej skórze przechodząc swój proces w 2010 roku. Pięć lat później wylądowałam w Londynie, na moim pierwszym szkoleniu z coachingu, prowadzonym przez “Co-Active”. Wchodząc na salę szkoleniową, miałam w głowie jedno pytanie: Ciekawe jak to jest być w roli coacha? Z takim nastawieniem rozpoczęłam odkrywanie roli coacha.

Już po pierwszy dniu wiedziałam, że chcę być coachem. Chcę zagłębiać się w tym temacie i chcę stworzyć przestrzeń, gdzie będzie rozwojowo! Latem 2015 roku tworzę Business & Life Boost. Zaczynam się zawodowo spełniać.
Przeprowadziłam pierwszą sesję SPOCO® Puls z przedsiębiorcą z Warszawy. Spotkanie okazało się nie być standardowym SPOCO® Pulsem. Zamiast 2h, potrwało dwa dni; w sumie 10h! Takie spotkania pokazują, że o rozwoju biznesu można rozmawiać całymi godzinami. Następnie wdrażam SPOCO® 100 dni; to rozbudowany program rozwojowy dla przedsiębiorców i ich działalności. Prowadziłam też pierwsze szkolenie online, ze SPOCO® Nawyków. Szkolenie zostało bardzo dobrze przyjęte i do dziś cieszy się powodzeniem. W międzyczasie rozpoczęłam swoją certyfikację na Trenera SPOCO®, którą z powodzeniem ukończyłam zdobywając licencję. W 2019 roku rusza Akademia SPOCO®, w której obecnie jestem wykładowcą. Szkolę i jestem opiekunem przyszłych Trenerów SPOCO® oraz prowadzę superwizje z pracy w metodyce przywództwa systemowego. Biorę czynny udział w projektach i życiu Akademii.
Latem 2016 roku poszerzyłam swoją ofertę o mój pierwszy autorski warsztat rozwojowy “Co drzemie we mnie?”. Warsztat zostaje bardzo dobrze przyjęty. Obejmuje każdą grupę wiekową. Począwszy od dzieci z rodzicami, skończywszy na dorosłych.

Od tego czasu lista pomysłów na kolejne autorskie produkty nieustannie się wydłuża, a czasu nie przybywa! Jestem twórcą ebooków, kart pracy, kursów online… Część moich produktów znajduje w zakładce z ofertą. Zapraszam!
Rok pandemii. Na myśl o pierwszym “lockdown” i 12 tygodniach w domu, od razu pojawiło się pytanie: co będę robić przez taki kawał czasu?! Pierwszy tydzień nadrobiłam sen i nic nierobienie. Po czym wyciągnęłam z szuflady stare pomysły rozwojowe, na które wcześniej nie było czasu, bo obowiązki szkół pływania jakie prowadzę zawsze brały górę.

Pochłonął mnie wir pracy twórczej. Minęło nie tylko 12 tygodni, a prawie cały rok. Zbudowała koncepcję na rozwój mojego biznesu. Napisałam swój pierwszy ebook DOGADUJ SIĘ! Stworzyłam KARTY PRACY przedstawiające moje autorskie metody na wyzwania, z jakimi często borykają się przedsiębiorcy. Wystartowałam z zamkniętą grupą na facebooku EFEKTYWNI W DZIAŁANIU!

Spędziłam ogrom godzin na szkoleniach, na zdobywaniu wiedzy i na wychodzeniu ze strefy komfortu! Jako gość brałam BRAŁAM UDZIAŁ W WYWIADACH. Pokonałam swoje opory przed kamerą i nagrałam swój pierwszy kurs online: MOJE RELACJE. Mój drugi kurs online SKUTECZNOŚĆ też już prawie jest gotowy.

Rok 2020 zakończyłam z przytupem! Wystąpiłam u Magdaleny Pawłowskiej na livie z cyklu „Ekspert szkoli”. Występowałam z tematem: Jak podnieść efektywność swoich działań, by oszczędzać swój czas i dbać o swój work – life balans? To był mój PIERWSZY LIVE W ŻYCIU!

Na przestrzeni lat odkryłam, że jedną ze składowych mojej misji życia jest zapraszanie i zachęcanie do świadomego rozwoju. Do odważnego inwestowania w siebie i w to czym pragniemy się zajmować. Do odróżnianie tego na co mamy i na co nie mamy wpływu, co jest kluczowe w szybszym osiąganiu wyznaczonych celów i spełnianiu się w życiu.

Na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia stworzyłam Business & Life Boost formułę, która jest dla mnie fundamentem podczas tworzenia programów rozwojowych.

Co o współpracy ze mną mówią moi klienci?

Edward Puławski

„Praca z Ewą pozwoliła mi zrozumieć, co jest kluczem do całej reszty. Dziękuję Ewa!”
Swietłana Listopadska
„Byłam pod wrażeniem umiejętności prowadzenia spotkań online z wymagającą grupą trenerów.”
Ania Glińska
„Cały warsztat jest bardzo rzetelnie przygotowany i prowadzony z dużą uważnością na uczestników.”
Przemysław Roman
„Narzędzie, którym się Ewa dzieli pomoże Ci zarówno w życiu prywatnym, rozwojowym jak i biznesowym.”
Patrycja Kacprzyk
„Doświadczenie mi pokazuje, że te mechanizmy działają i świetnie się sprawdzają. Polecam.”
Izabela Wołyniec-Sobczak
„Spotkania pomogły mi osiągnąć cele, przyśpieszyć realizację zadań ważnych dla mojej firmy co wpłynęło na dynamikę rozwoju.”
Bartłomiej Filipek
„Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak zarządza procesem rozwojowym, dynamiką grupy.”

Wspieram w kompleksowym rozwoju biznesu marzeń. Krok po kroku.
W dopasowanym tempie, bo jedni preferują wolniejsze,
a drudzy ekspresowe działanie.

Współpracuję z osobami indywidulanymi oraz organizacjami i firmami

Głównie pracuję online

To umożliwia współpracę za mną bez względu na odległóść. Od czasu do czasu można spotkać mnie na sali, prowadząc warszaty, szkolenia lub będąc prelegentem na konferencjach. Posługuję się językiem polskim i angielskim.

Co jest dla mnie ważne?

SZACUNEK
w pełnym tego słowa znaczeniu

ZAUFANIE
ubrane w poufność
SZCZEROŚĆ
niosąca prawdę
OTWARTOŚĆ
 pełna akceptacji
WRAŻLIWOŚĆ 
na drugiego człowieka
ODWAGA 
do bycia sobą

Prywatnie

Tatry - EP

Gdzie ładuję swoje baterie?

Kocham góry! Bardzo lubię morze.

Miton Park - Sep 2020 - najlepsze (3.1)

Uwielbiam arbuzy!

Za ich kolor, soczystość i smak lata.

Widok - EP-1

Czego chciałabym się nauczyć?

Latać – tego zazdroszczę ptakom.
Ogród - EP

Przewrotność marzeń.​

Kiedyś marzyłam o podróży dookoła świata, a dziś o domu z ogrodem nad jeziorem i rozmowami na tarasie do 4:00 nad ranem.

Biblia

Co czytam?

Najczęściej Biblię – zawsze mnie zaskakuje. Znana jest mi od wielu już lat, a za każdym razem odkrywam coś nowego dla mnie.
Klucha - EP

Ku mojemu zaskoczeniu.

Przez długie lata mówiłam „nie” dla psa w domu, tak teraz nie wyobrażam sobie, by nie mieć naszej Kluchy – nasz pies.

Dziś wiem, że aby w życiu coś się zmieniło, trzeba robić rzeczy, jakich się wcześniej nie robiło.

Do tego Cię serdecznie zapraszam!

Moja historia, jest dla wielu dowodem na to, że inwestycja w siebie wymaga odwagi, wysiłku i wytrwałości, ale się opłaca. Uważam, że nie na wszystko mamy wpływ, ale mamy ogromny wpływ na to, w jaki sposób podchodzimy do rzeczy które nas spotykają.

Moja historia, jest dla wielu dowodem na to, że inwestycja w siebie wymaga odwagi, wysiłku i wytrwałości, ale się opłaca. Uważam, że nie na wszystko mamy wpływ, ale mamy ogromny wpływ na to, w jaki sposób podchodzimy do rzeczy które nas spotykają.

Dziś wiem, że aby w życiu coś się zmieniło, trzeba robić rzeczy, jakich się wcześniej nie robiło.

Do tego Cię serdecznie zapraszam!

Coach & Trener SPOCO®

Od 2015 roku wspieram ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. Zapraszam!

Samo się nie zrobi. Działaj i poszerzaj horyzonty z Business & Life Boost Formułą!

Pomagam w określeniu istotnych celów, odnajdywaniu konkretnych rozwiązań i poszerzaniu horyzontów!

kontakt@ewapotopianek.pl

Masz pytania? Śmiało pisz!

Business & Life Boost LTD

Wielka Brytania, Cambridge

All rights reserved 2020 © Ewa Potopianek

kontakt@ewapotopianek.pl