W 2010 roku zamknęłam swój pierwszy biznes

Zamknęłam swoją pierwszą działalność w momencie, kiedy zaczęła przynosić fajne dochody, a klienci rekomendacjami przyprowadzali do mnie swoich znajomych. Czułam do siebie żal i rozczarowanie. Miałam poczucie zmarnowania okazji na świetny interes. 

Więc co poszło nie tak?

Dotknęła mnie samotności w prowadzeniu swojego biznesu. Nie miałam do kogo się udać po wsparcie. Nie znałam osób borykających się z podobnymi wyzwaniami, by móc się chociaż wygadać. Byłam ja i mój biznes, który z każdym dniem dawał mi odczuć, jak bardzo jestem z tym sama. Wyzwania życia prywatnego przeważyły szalę. Nie miałam nikogo, kto choćby na chwilę mógł mnie zastąpić i nic innego mi wtedy nie pozostało, jak rezygnacja z zawodowych marzeń. 

Samotność w biznesie? O co chodzi?

Opowiadając o samotności w biznesie, odnoszę się do sytuacji, kiedy, mimo otaczania się gronem ludzi, nie mam z kim przegadać ważnych dla mnie biznesowych tematów. Nie mam obok nikogo, kto rozumie troski i wyzwania przedsiębiorcy. Rozmowy o biznesie wyglądają mniej więcej tak:

– Jak tam w pracy? Wszystko ok?

– Tak ok. A u ciebie?

– Też ok.

Koniec

Samotność w biznesie, to także moment, kiedy zaczyna brakować rąk do pracy i doby nie starcza. Rozwijająca się firma, dochodzi do momentu, w którym potrzebujemy zadać sobie pytanie: Zaprzestaję na tym co jest, czy może chcę więcej? Chcieć “więcej” wiąże się z większą ilością zadań do wykonania. Za tym idzie współpraca. Co z kolei wiąże się z nabieraniem umiejętności liderskich, by sprawnie delegować zadania oraz budować zespół, na którym można polegać.

Samotność w biznesie, to też sytuacja, kiedy jest zespół, ale jest on niekompetentny i niezaangażowany. Rozczarowań z niedowiezionych zadań nieustannie przybywa, a współpraca zespołowa istnieje tylko na papierku. Praca staje się zwykłą pracą, a miała być miejscem zbudowanym z pasją.

Czy którąś z tych samotności dziś doświadczasz?

BLOG - Foto do wspisu

Lekcje z przeszłości moim fundamentem

W 2010 roku nie znałam nikogo, kto przeszedł już drogę początkującego przedsiębiorcy. Kto wiedział więcej o biznesie niż ja. Z kim mogłabym przegadać ważne biznesowe wątki. Kto pomógłby mi w poszukiwaniu rozwiązań na moje wyzwania. Tego mi było trzeba i tego mi zabrakło.

Na przestrzeni lat wypracowałam swoje sposoby na bolączki przedsiębiorcy, z którymi było mi się zmierzyć. Obecnie z powodzeniem rozwijam trzy firm w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie prowadzę kilkunastoosobowy zespół. Dzięki swojej wiedzy i biznesowemu doświadczeniu, rozumiem wyzwania osób prowadzących własną działalność.

Co powoduje, że o tym piszę?

Wiosną 2021 roku, wpadł mi do głowy pomysł na nowy projekt: DZIELĘ SIĘ. To projekt stworzony z myślą o szukających inspiracji przedsiębiorcach i liderach. Dzielę się w nim swoja wiedzą i doświadczeniem, zebranymi na mojej ścieżce zawodowej. By zainteresowani mogli korzystać z tego, co u mnie się sprawdziło i wyprowadziło moje ambicje zawodowe z dołka na prostą. Wierzę, że niejeden przedsiębiorca dzięki temu projektowi zaoszczędzi swój czas, energię, a nawet finanse. Przejdzie szybciej z punktu A, do punktu B.

Opisuję w nim 10 bolączek z jakimi było mi się zmierzyć w 2010 roku. Przedstawiam 30 sposobów, dzięki którym skutecznie ogarnęłam przedsiębiorcze wyzwania i dziś spełniam się zawodowo. Trafniej podejmuję decyzje, mądrzej gospodaruję czasem i swoją energią. Działam efektywniej, a moje biznesy marzeń się rozwijają.

Zapraszam do nabycia ebooka ZŁAP INSPIRACJĘ, by już dziś wziąć pod lupę swoje bolączki i skutecznie im zaradzić. Ucz się na moich błędach i przyspiesz swoją drogę do punktu B.

Powyższy guzik przeniesie Cię do zakładki, gdzie dowiesz się więcej o ebooku i będziesz miał możliwość nabycia egzemplarzu dla siebie.

Ogromu inspiracji życzę.
Ucz się na moich błędach!

Coach & Trener SPOCO®

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz

Od 2015 roku wspieram ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. Zapraszam!

Samo się nie zrobi.
Działaj i poszerzaj horyzonty z Business & Life Boost Formułą!

Pomagam w określeniu istotnych celów, odnajdywaniu konkretnych rozwiązań i poszerzaniu horyzontów!

kontakt@ewapotopianek.pl

Masz pytania? Śmiało pisz!

Business & Life Boost LTD

Wielka Brytania, Cambridge

All rights reserved 2020 © Ewa Potopianek

kontakt@ewapotopianek.pl