Miton Park - Sep 2020 - najlepsze (10.2)

Pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania

Tak. Najważniejszym elementem na start, jest Twoja chęć rozwoju. By mieć fantastyczne efekty, bez tego ani rusz! Rozpoczynając współpracę, nie ma znaczenia czy znasz swój kierunek działania i swoje cele. Odpowiednio dobrany i prowadzony program rozwojowy, pozwoli Ci przejść od niewiedzy do wiedzy o tym. W trakcie programu odkryjesz nad czym się skupiać i gdzie angażować swoją energię i czas, by wprowadzać istotne dla Ciebie zmiany i spełniać się w życiu.

Na początku przede wszystkim możesz się spodziewać pogłębienia Twojego tematu i spojrzenia na niego z przeróżnych perspektyw, by wychwycić to, czego faktycznie potrzebujesz do realizacji swojego celu – bo bywa, że to co nam się wydaje słuszne, może okazać się stratą czasu, energii, a nawet finansów. Dlatego też eksploracja jest kluczowym elementem na start. Dookreślisz  ważne dla ciebie cele, by mieć pewność, że to właściwy dla Ciebie kierunek działania. Rozbijesz je na konkretne zadania. Z kolei zadania na etapy, uwzględniając “jak” je wykonasz. Stworzysz dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości plan, by był on realny do wykonania – dopasowanie jest kluczowe, by działać efektywnie! 

Ważne, by forma współpracy była dobrze dopasowana do tego, z czym startujesz i czego potrzebujesz. Jeśli nie jesteś pewien z którego produktu / usług skorzystać, napisz do mnie i ja Cię wesprę w dopasowaniu programu / usługi do Twojej sytuacji, by mieć jak najlepsze efekty.

Tak. Jest wiele rzeczy, które mogą się okazać ogromną wartością dla Ciebie. Począwszy od upewniania się, czy obrane przez Ciebie zadania i cele, są faktycznie tymi, które są zgodne z Twoją misją, wizją i wartościami. Dzięki temu unikniesz marnowania swojego czasu, energii, a nawet finansów na przestrzeni lat.

Kolejnym ważnym elementem jest poszerzanie swoich horyzontów – które nie mają końca! To jak daleko są Twoje, zależy w głównej mierze od Ciebie. Od otwartości na nowe i efektywności Twoich działań. Znaczące ich poszerzenie, generuje nowe perspektywy i kolejne możliwości dla Ciebie. Za tym idą nowe zadania i cele, które warto przemyśleć i dopasować do siebie, by wiedzieć w co się angażować, a co odpuścić.

Trzymanie rytmu pracy, to kolejna bardzo istotna korzyść ze współpracy. Bo nic tak nie mobilizuje do działania, jak rutynowe, świadome i dopasowane do swoich realiów planowanie. Obserwując postępy moich klientów, utwierdzam się w tym, że bez odpowiedniego planu, nie ma właściwego działania. Bez właściwego działania, nie ma konkretnych efektów.

Masz co najmniej dwa wybory. Ulegać tej myśli i nic z tym nie robić lub posłuchać siebie i zacząć coś z tym robić. Twoje obawy o opinię innych są bardzo naturalne, w szczególności, jeśli jesteś na początku swojej przygody z rozwojem. Nie dość, że obawiamy się opinii innych, to jeszcze nie wiemy czym tak naprawdę jest świadome inwestowanie w siebie, bo jest to dla nas nowe – nie poznaliśmy jeszcze tego. Często to co nowe i nieznajome dla nas, potęguje nasze obawy i wątpliwości.

Z tym co dla nas jest obce, dość szybko możemy sobie poradzić – otwierając się na nowe i zaczynając to poznawać. Z kolei opinia innych osób, to wyzwanie większego kalibru dla wielu z nas. Tutaj z odsieczą idzie refleksja z opiniowania “nie przeczytanej książki” – czyli biorę pod uwagę opinie tych osób, które nie wydają swojego zdania tylko po tytule i okładce, lecz które faktycznie “przeczytały” daną książkę – poznały temat rozwoju na własnej skórze.  

Doświadczenie nauczyło mnie, by jeśli już biorę pod uwagę jakieś opinie, to by były to opinie osób, które “były” już tam, gdzie ja chcę dojść. W przeciwieństwie do opinii tych osób, które przekonują mnie do swoich racji, nigdy nie doświadczając tego, o czym opowiadają. Na przykład jeśli ktoś mnie odciąga od samorozwoju, to pierwsze pytanie jakie sobie zadaję jest o to, czy ta osoba doświadczyła samorozwoju. Jeśli ktoś mnie odciąga od jakiegoś pomysłu, to pierwsze pytanie jest o to, jakie doświadczenia w związku z tym pomysłem ma ta osoba… na podstawie czego mnie odciąga itd.

Ludzie są podzieleni na co najmniej trzy grupy w temacie rozwoju. Absolutnie przeciwko. Zdecydowanie za. Nastawieni obojętnie. Tylu ilu jest ludzi na świecie, tyle jest opinii – każdy ma inną, swoją. Zbudowaną na swojej wiedzy, wartościach i doświadczeniach.

Dla mnie korzystanie z programów / usług rozwojowych jest przyspieszoną drogą do celów jakie sobie obieramy. Przyspieszoną drogą, która z perspektywy upływających dni, oszczędza ogrom naszego czasu, energii a nawet finansów. Drogą, która daje poczucie sprawczości i spełniania się. W przeciwieństwie do stania w miejscu, bądź kręcenia się w koło z powodu braku obrania właściwego kierunku działania – co też często powoduje rezygnację ze swoich marzeń i rodzi brak wiary w siebie i swoje możliwości.

Rozwój osobisty porównuję do ekscytującej jazdy na rowerze. Zamiast iść pieszo, wskakujesz na rower, by zaoszczędzić swój czas. Zamiast przyglądać się światu tylko gołym okiem, zabierasz ze sobą lornetkę i lupę – by widzieć dokładniej to co jest blisko i to co daleko. By było to w zgodzie z Twoimi wartościami, misją i wizją,  kierownicę trzymasz Ty i pedałujesz Ty – bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Jest ogrom definicji na usługi i programy rozwójowe. Ja przywykłam do myśli, że aby się dowiedzieć czym tak naprawdę jest rozwój osobisty i zawodowy; by poczuć co dają – trzeba go osobiście przeżyć.

Coaching, to proces podczas którego coach wspiera w wyznaczaniu i osiąganiu swoich celów.  We wprowadzaniu zmian zarówno w obszarze życia osobistego, jak i zawodowego. Głównie dotyczy teraźniejszości i przyszłości. Koncentruje się na istotnych działaniach, z których wynikają ważne zmiany i pozytywne efekty. Coaching rozkłada marzenia na konkretne zadanie do zrealizowania, przez co marzenia stają się realne. Coach nie radzi. Coach zadaje pytania – pytania nie sugerujące odpowiedzi. Odpowiedzi należą do klienta, bo to klient wie najwięcej o sobie. Coaching zakłada, że klient jest samodzielny i najlepiej wie czego potrzebuje, by było to w zgodzie z klienta wartościami, misją i wizją.

 

Kontynuując metaforę rozwoju osobistego, jako jazdy na rowerze, podczas procesu coachingowego, to klient wskakuje na swój rower. Trzyma kierownicę i decyduje o tym, w którym kierunku jedzie. Ustala jak daleko i w jakim tempie jedzie. Pedałuje, bo nikt za niego tego nie zrobi – angażuje się w swoje zadania i je realizuje.

 

Kim jest postać coacha? To towarzysz tej podróży. Może być lornetką w plecaku, która niesamowicie ułatwia widzenie daleko, szeroko i wysoko, by upewnić się czy faktycznie warto jechać w obranym  kierunku. Może też być lupą, która ułatwia spojrzenie na coś z mega bliskiego dystansu, by dostrzec to, co jeszcze nieodkryte, a warte zauważenia. Może być… Coach ma ogromną uważność na to co dzieje się podczas procesu coachingowego i w zależności do tego czego klient potrzebuje, tak dopasowuje swoje wsparcie.

Różnic jest wiele. Poniżej kilka z nich:

Coaching

W przeciwieństwie do szkolenia czy warsztatu rozwojowego, nie da się z góry zaplanować szczegółowego przebiegu sesji coachingowej, bo to klient przychodzi z tematem, a nie coach. Bardzo często podczas sesji, klient odkrywa coś, co staje się punktem zwrotnym spotkania i początkiem efektywnych zmian – stąd od coacha wymagana jest ogromna umiejętność słuchania i uważność. Coach potrzebuje mieć wiedzę o tym, w jaki sposób przeprowadzić kogoś przez proces coachingowy, który jest mocno powiązany z etykę coachingu i znacznie różni się od powszechnie znanych innych form wsparcia.

Metafora: Klient wsiada na swój rower. Trzyma swoją kierownicę. Potrafi jeździć na rowerze. Decyduje kiedy, gdzie i w jakim tempie jedzie. Wedle swoich potrzeb i możliwości dociera tam, gdzie chce dotrzeć. Po drodze odkrywa nowe rzeczy i niejednokrotnie jedzie jeszcze dalej… 

 

Szkolenie

Osoba prowadząca szkolenie, najczęściej jest nazywana trenerem. Trener może też mieć umiejętności coacha, jednak są to zupełnie dwie inne formy współpracy. Szkolenie dotyczy jakiegoś wcześniej ustalonego tematu. Bardzo często główną wartością szkolenia jest przekazywanie konkretnej wiedzy, w obrębie danego tematu. Trener przygotowuje plan szkolenia, materiały itp jeszcze przed szkoleniem. Uczestnik szkolenia dowiaduje się o celach szkolenia jeszcze zanim ono się rozpocznie. Tworząc plan, ostatecznie trener określa cele szkolenia, uwzględniając potrzeby potencjalnych uczestników. Dla odmiany, w coachingu, cele są określane podczas sesji i określa je klient.

Metafora: Uczestnik szkolenia zdobywa informacje o tym, jak inaczej można jeździć na rowerze. Dowiaduje się jak robić różne sztuczki rowerowe itp. Przyswaja wiedzę, by później wprowadzić ją w życie. 

 

Warsztaty

Osoba prowadząca warsztaty, podobnie jak szkolenia, najczęściej jest nazywana trenerem. Warsztaty prowadzone są zarówno przez trenerów, jak i coachów. To forma współpracy, gdzie uczestnicy zdobywają wiedzę oraz praktykę w danym temacie. Bardzo często wiąże się to z braniem udziału w ćwiczeniach / zadaniach / wyzwaniach, by na własnej skórze poczuć główny temat warsztatów. Podobnie jak w przypadku szkolenia, warsztaty są przygotowywane jeszcze zanim mają miejsce.

Metafora: Uczestnicy warsztatów ćwiczą jak można inaczej jeździć na rowerze. Z praktycznego punktu widzenia, poznają różne sposoby jeżdżenia rowerem. Pod okiem prowadzącego warsztaty, ćwiczą różne rowerowe sztuczki. Doświadczają tego na własnej skórze, by wyciągać odpowiednie obserwacje i wnioski dla siebie na przyszłość.


Każda z tych powyższych form współpracy stosowana jest zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym. Każda wspomaga rozwój. Każda jest oparta na partnerskiej relacji, szczerości i zaufaniu.

Tak jak między szkoleniem, a warsztatami jest cienka granica, tak między coachingiem i pozostałymi formami współpracy, granica ta jest ogromna. Dlatego ważne jest by mieć świadomość tego, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze w danym momencie Twojego życia.

Jeśli nie jesteś pewien co dla siebie wybrać, zapraszam na niezobowiązującą, wirtualną kawę, na której w zależności od Twojej sytuacji i Twoich potrzeb, podpowiem od czego rozpocząć.

Mentoring, to przede wszystkim dawanie rad, opartych na własnej wiedzy i doświadczeniu. Najczęściej dobieramy na swojego mentora osobę, która przeszła już drogę, którą właśnie idziemy. Osobę, która świetnie się zna na interesującej nas dziedzinie. Chcemy od mentora poprowadzenia nas.

Coaching, to przede wszystkim unikanie dawania rad. Z założenia klient jest osobą kompletną.  Posiadającą wystarczające zasoby, możliwości oraz zdolność. Coach nie radzi, a zadaje odpowiednie pytania, by klient swoją “kompletność” zauważył i z niej korzystał na co dzień. Chcemy od coacha towarzyszenie nam na naszej drodze.

Jest bardzo duża różnica między współpracą z coachem, a psychologiem. Przede wszystkim coach skupia się na rozwoju ludzi i z założenia klient jest osobą kompletną.  Posiadającą wystarczające zasoby, możliwości oraz zdolność. Coach nie stosuje terapii, ani leczenia farmakologicznego – nie stawia diagnozy. Podczas procesu coachingowego, przede wszystkim skupia się na teraźniejszości i przyszłości.

Psycholog może wspomóc też w przypadku problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja. Diagnozuje oraz udziela innego rodzaju interwencji, także w sytuacjach kryzysowych. Jeśli potrzebny jest proces do przepracowania problemów, rozwiązaniem może być wsparcie psychoterapeuty. W przypadku wskazania leczenia farmakologicznego, udajemy się do lekarza – psychiatry.

Lista tematów w których coaching świetnie się sprawdza, jest bardzo długo. Rozpoczynając współpracę z coachem, możesz nie wiedzieć nad czym konkretnie chcesz popracować. Ważne jest to, że chcesz rozwoju lub zmiany. Podczas sesji coach wesprze Cię w określeniu tematu. Są też tacy, co przychodzą na coaching z określonym już tematem i celem.

Częstymi wątkami poruszanymi podczas sesji są:

– wzmacnianie poczucia pewności siebie i wiary w swoje możliwości, by rozwinąć swoją sprawczość

– określanie istotnych celów i ścieżki działania, by nadać sobie konkretny kierunek i plan

– rozbijanie trudnych lub wielkich zadań na małe kroki, dopasowanych do swoich możliwości, by uczynić swoje cele i zadania realnymi do wykonania 

– nazywanie pojawiających się barier po imieniu, by łatwiej nad nimi zapanować i znaleźć efektywne rozwiązania

– odkrywanie i wzmacnianie swoich zasobów, by świadomiej je wykorzystywać i efektywniej działać

– podejmowanie ważnych decyzji, poprzedzone przyglądaniem się swojej sytuacji z różnych perspektyw, by mieć pełniejszy obraz na swoją sytuację i ułatwić sobie podjęcie wyboru

– szukanie pomysłów na swoje życie osobiste oraz zawodowe, by się spełniać 

– rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, w tym asertywności, by umiejętnie budować relacje, przedstawiać swoje potrzeby i stawiać granice

– polepszenie zarządzania sobą w czasie, dostosowane do swoich potrzeb i możliwości, by umiejętnie gospodarować swoim czasem i mieć efekty jakich oczekujemy

– świadome wychodzenie ze strefy komfortu, by się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty

– przyglądanie się sferze życia zawodowego, by wprowadzać istotne zmiany i spełniać się zawodowo

– pracowanie nad balansem w życiu, by odnaleźć równowagę, czas dla siebie i rodziny

– tworzenie strategii swojego biznesu, by rozwijać go w zrównoważony sposób

– generowanie pomysłów na rozwijanie zespołu, by umiejętnie wspierać zespół i poszerzać horyzonty swojej działalności 

– spoglądanie na życie kompleksowo, by zadbać o fundamentalne elementy życia osobistego i zawodowego  

– tworzenie konkretnego planu działania, dopasowanego do swoich możliwości i potrzeb, by to co zaplanowane było realne do wykonania i cieszyło

– odkrywanie nowych możliwości i przyglądanie się bliżej tym, które warte są uwagi i zaangażowania, by wiedzieć w co iść, a co odpuścić  

– podnoszenie efektywności swoich działań, by oszczędzać swój czas, energię i finanse

– szukanie rozwiązań na pojawiające się wyzwania, trudności, przeszkody, by nie tylko nad nimi rozmyślać lecz działać  

– przygotowanie do ważnych wydarzeń, rozmów, spotkań, by czuć się pewnie z tym co i jak robimy

– odnajdywanie siebie w różnych sytuacjach i konfrontacjach, by z pewnością siebie mieć sprawczość nad tym, co dla nas możliwe  

– i więcej

Warto pamiętać o tym, że nie tylko z wyzwaniami można przyjść do coacha, ale i z przeróżnymi pomysłami, by przyjrzeć się im z różnych perspektyw i wybrać to, co faktycznie jest warte naszego zaangażowania.

O różnicach między jednym a drugim wspominam w odpowiedzi na pytanie 6. To z czego skorzystać zależy od co najmniej kilku czynników – głównie od tego, co by Ci się przydało w danym momencie Twojego życia.

Na przykład jeśli temat kursu online / szkolenia / warsztatu pokrywają się z Twoimi potrzebami, to udział w nich może okazać się ogromną wartością dla Ciebie. Z kolei jeśli potrzebujesz pracy indywidualnej, mocno dopasowanej do swojej sytuacji, to coaching może okazać się trafniejszym wyborem. 

W mojej praktyce na start nowej współpracy,  sprawdza się “wirtualna kawa”. To niezobowiązujące spotkanie online, na którym się poznajemy. Opowiadam w jaki sposób mogę wesprzeć, dopasowując formy wsparcia do indywidualnych potrzeb zainteresowanej osoby. Jeśli nie jesteś pewien z czego skorzystać, napisz do mnie, by umówić się “wirtualną kawę”. Mój email: kontakt@ewapotopianek.pl

Kurs online, to zazwyczaj forma wsparcia do samodzielnej pracy. Najczęściej kursy online są w postaci materiałów do pobrania i nagrań audio lub video. Kursant samodzielnie przechodzi przez kurs.

Podobnie jak szkolenie lub warsztaty, kurs online dotyczy konkretnego tematu. Są kursy oparte głównie na zdobywaniu wiedzy, a są też takie, gdzie prócz wiedzy, kursant zdobywa praktykę, poprzez wykonywanie zadań z kursu. Kursy online są różnej wielkości – niektóre składają się np. z jednego modułu, inne mają ich więcej; poruszają jeden temat, gdzie inne dotykają większego obszaru do przerobienia. 

Bywa też tak, że kurs online dodatkowo daje możliwość dołączenia do grupy zamkniętej na Facebooku – utworzonej tylko dla kursantów. W obrębie tej grupy kursanci otrzymują dodatkowe wsparcie od autora kursu.  

SPOCO® Nawyki, Moje Relaje i Skuteczne Działanie – to przykład kursów online z mojej oferty, które oparte są na zdobywaniu wiedzy i praktyki. Jednocześnie istnieje też możliwość dołączenie do zamkniętej grupy na Facebooku, aby otrzymywać dodatkowe wsparcie.

Ps. Więcej informacji w temacie moich autorskich kursów, które prowadzę, znajdziesz w zakładce: Oferta.

Moje doświadczenie osobiste, jak i moich klientów pokazuje mi, że “misja, wizja i wartości” to fundament tego co robimy i chcemy robić, by żyć w zgodzie ze sobą. Ma to ogromny wpływ na poczucie satysfakcji i spełniania się w życiu. 

Bardzo często, będąc w wieku 30 – 40 lat dociera do nas to, że nasze dotychczasowe życie, nie jest takim jakim chcemy żyć przez następne kilkadziesiąt lat. Rzadziej chcemy zmienić życie diametralnie, a częściej jakieś jego elementy – szukanie balansu, zmiana zawodu, przeprowadzka, podjęcia ważnych decyzji, chęć życia po swojemu, realizacja pomysłu długo chodzącego po głowie itp.

Znajomość swoich wartości, misji i wizji życia niesamowicie pomaga w zminimalizowaniu ryzyka niepowodzenia z wprowadzanych zmian. Dzięki temu, z perspektywy kolejnych upływających lat, oszczędzasz swój czas, energię, a nawet finanse – bo podejmujesz decyzje i planujesz cele na podstawie swoich wartości, misji i wizji.

W mojej praktyce niesamowicie sprawdza się określenie misji, wizji i wartości życia osobistego w pierwszej kolejności – by na tym budować misję, wizję i wartości życia zawodowego – nie na odwrót.

Wybierając program rozwojowy dla siebie, przede wszystkim warto wziąć pod uwagę jakie są na dziś Twoje potrzeby, jaki problem chcesz rozwiązać, co chcesz rozwijać… Forma i temat programu, mają przede wszystkim służyć Tobie i Twojemu komfortowi.

W mojej praktyce na start nowej współpracy,  sprawdza się “wirtualna kawa”. To niezobowiązujące spotkanie online, na którym się poznajemy. Opowiadam w jaki sposób mogę wesprzeć, dopasowując formy wsparcia do indywidualnych potrzeb zainteresowanej osoby. Jeśli nie jesteś pewien z czego skorzystać, napisz do mnie, by umówić się “wirtualną kawę”. Mój mail: kontakt@ewapotopianek.pl

Odpowiedź jest jedna – przerywamy współpracę. Oczywiście wcześniej rozmawiamy o tym i szukamy przyczyn braku efektów, bo być może, mimo ogromnego zaangażowania obu stron, jest coś, co stoi na przeszkodzie i co z łatwością można zmienić.

Bardzo ważne jest to, by na towarzysza swojej podróży rozwojowej dobrać takiego coacha / trenera, z którym czujemy się dobrze, do którego mamy zaufanie i dzięki współpracy z nim, widzimy konkretne efekty – bo po efekty przychodzimy.

Odpowiedź na to pytanie, mocno nawiązuje do odpowiedzi na pytanie 14. Bardzo ważne jest to, by na towarzysza swojej podróży rozwojowej dobrać takiego coacha / trenera, z którym czujemy się dobrze, do którego mamy zaufanie i dzięki współpracy z nim, widzimy konkretne efekty – bo po efekty przychodzimy.

Czasem zdarza się, że nie widzimy efektów z udziału w jakimś programie rozwojowym. Przyczyn może być wiele. Począwszy od źle dobranego programu do swoich potrzeb, braku zaangażowania uczestnika… skończywszy na braku kompetencji coacha / trenera / twórcy kursu online.

W mojej praktyce zawodowej, nie daję gwarancji na końcowe efekty, ponieważ na końcowy efekt wpływa wiele czynników niezależnych tylko ode mnie. Na przykład sytuacje losowe uczestnika, na które on sam nie ma wpływu. Brak zaangażowanie uczestnika –  co jest kluczowe, bo to uczestnik bierze na siebie odpowiedzialność za wykonywanie swoich zadań. Z mojej strony, mogę zagwarantować moje podejście – dawanie przede wszystkim wartości, na tyle na ile to dla mnie możliwe.

To bardzo ważny i często pojawiający się wątek. Bardzo wiele programów rozwojowych i różnych form wsparcia, ma możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb i możliwości zainteresowanego – w tym możliwości czasowych. W szczególności programy indywidualne, jak i kursy online są bardzo łatwe do dopasowania czasowego.

W praktyce z moimi klientami, na wstępie bardzo sprawdza się obserwacja swoich nawyków i konstruktywna refleksja, by wychwycić to, co nie służy i np jest złodziejem czasu. Niesamowite efekty daje rozbijanie dużych zadań, na małe kroki. Płynie z tego ogrom korzyści. W kontekście czasu i jego braku, małe zadania dużo łatwiej jest zaplanować i zrealizować. W kontekście trudności zadania, małe kroki są realne do wykonania i zamiast ciążyć swoją trudnością, dodają skrzydeł do dalszego działania.

Większość programów rozwojowych umożliwia indywidualny dobór ilości i wielkości zadań na dany czas. Niektórzy dysponują 1h dziennie, a inni 1h na tydzień – każdy rozwija się w swoim tempie, wedle swoich możliwości.

By skorzystać z rozwojowych programów w pełni, przede wszystkim potrzebujesz podjęcia decyzji o zainwestowaniu w siebie i Twojego zaangażowania – to są kluczowe elementy. Prócz tego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie programu rozwojowego do Twoich potrzeb, by rozwijać istotne dla Ciebie obszary życia. 

Prócz tego, potrzebować będziesz wszystkiego tego, czego wymaga wybrany program, by go zrealizować. Na przykład w przypadku kursów online, będzie to komputer i połączenie Internetowe. Czasem przydaje się drukarka, by móc wydrukować materiały. Dla zdalnych sesji indywidualnych wystarczy telefon itd.

Od podjęcia decyzji czy chcesz się rozwijać korzystając z możliwości, jakie niosą ze sobą programy rozwojowe. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nic innego nie pozostaje, jak nawiązanie kontaktu z osobą, którą wybierasz na swojego towarzysza Twojej rozwojowej przygody 🙂

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą ze mną, znajdziesz mnie pod tym mailem:  kontakt@ewapotopianek.pl 

Stawiam na skuteczne i szybkie do wdrożenie rozwiązania, by z łatwością móc z nich korzystać i cieszyć się efektami swojej pracy.

Coach & Trener SPOCO®

 Samo się nie zrobi. Działaj!

Od 2015 roku wspieram ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. Zapraszam!

Samo się nie zrobi.
Działaj i poszerzaj horyzonty z Business & Life Boost Formułą!

Pomagam w określeniu istotnych celów, odnajdywaniu konkretnych rozwiązań i poszerzaniu horyzontów!

kontakt@ewapotopianek.pl

Masz pytania? Śmiało pisz!

Business & Life Boost LTD

Wielka Brytania, Cambridge

All rights reserved 2020 © Ewa Potopianek

kontakt@ewapotopianek.pl